wstecz

TEQBALL

 

Teqball wywodzi się z piłki nożnej i jest rozgrywany na specjalnie zakrzywionym stole, nazywanym Teq. Gra w Teqballa, to węgierskie odkrycie, które testuje koncentrację, umiejętności i wytrzymałość piłkarzy. Pozwala graczowi na maksymalnie trzykrotne dotknięcie piłki dowolną częścią ciała za wyjątkiem ręki, zanim przebije ją na stronę przeciwnika.

Właśnie na potrzeby rozwoju Teqballu, w pobliżu centrum kongresowo-wystawienniczego HUNGEXPO, został zbudowany kopułowy namiot geodezyjny o średnicy 27 metrów. Zewnętrzna kopuła sportowa została zaprojektowana z panoramicznym oknem, które tworzy niepowtarzalną atmosferę, wpuszczając do środka dzienne światło.

Rzecz jasna ponad 500 kibiców w kopule wymaga sprawnej wentylacji. Ciepłe węgierskie lato to zaś wyzwanie dla klimatyzacji. Z kolei zima to problem roszenia się zewnętrznej powłoki namiotu oraz potencjalne zagrożenie dla delikatnej konstrukcji przy intensywnych opadach śniegu. Tak więc zadanie dla projektanta systemu wentylacji i klimatyzacji było nietuzinkowe.

 

 

 

Kontakt

KLIMaster
Bystrzyński Mróz i Wspólnicy Sp. j.

ul. Świętokrzyska 62
80-180 Gdańsk
NIP 583-21-20-243

tel. (58) 304-71-78
tel. (58) 304-71-79
e-mail: klimaster@klimaster.pl

Pełny
kontakt