Działamy na rynku od 1984

roku

Korzenie firmy KLIMASTER Bystrzyński Mróz i Wspólnicy sięgają roku 1984. Na początku byliśmy zespołem kilku osób pracujących nad wspólnymi tematami. W roku 1997 założyliśmy spółkę cywilną, którą w roku 2001 przekształciliśmy w spółkę jawną.

Jesteśmy absolwentami Politechniki Gdańskiej, wydział Budowy Maszyn, specjalność wentylacja i klimatyzacja. Naszą pasją (oprócz wymyślania najlepszych systemów instalacyjnych) są narty, żeglarstwo i jazda motocyklem. Zatrudniamy wysokokwalifikowanych inżynierów po kierunkowych studiach technicznych, z bogatą wiedzą i doświadczeniem praktycznym zdobytym na budowach przy realizacji wielu prestiżowych budynków. Realizujemy projekty wszelkich instalacji budynkowych.

Koszt projektu to zaledwie parę procent w skali całej inwestycji. Optymalnie wykonany projekt może znacząco obniżyć koszt realizacji, a każda złotówka wydana na taki projekt zwróci się 10-krotnie. Kolejne oszczędności to koszty eksploatacyjne pod warunkiem zaprojektowania odpowiednich rozwiązań z analizą okresu zwrotu nakładów (nie każda na pozór energooszczędna instalacja ma uzasadnienie ekonomiczne). Zatem warto zainwestować w dobrze wykonany projekt, aby potem cieszyć się ograniczeniem kosztów inwestycji i eksploatacji.

WYKORZYSTAJ NASZE DOŚWIADCZENIE.

    

ponad 605 realizacji

w obiektach o dużym stopniu złożoności

Projekty w naszej pracowni tworzone są z zastosowaniem najnowocześniejszych technik modelowania informacji o budynku (BIM), stanowiąc fundament cyfrowej transformacji w branży architektonicznej i instalacyjnej.
Technologia BIM buduje wirtualny, szczegółowy model 3D całego budynku, rewolucjonizując sposób wykonywania projektów, łącząc zespoły projektowe i wykonawcze.

Komputerowe stacje robocze wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie pozwalają na sprawne rysowanie instalacji, szybkie obliczenia, precyzyjne dobory elementów instalacyjnych i efektywną edycję danych. Zapewnia to realizację opracowań na najwyższym poziomie. Dysponujemy własnym zapleczem poligraficznym, pozwalającym na szybkie wydanie opracowań projektowych. W procesie projektowania wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia branży instalacyjnej, jak również najnowsze techniki projektowania komputerowego i obliczeń.
W firmie funkcjonuje system zapewnienia jakości oparty o normę ISO 9001.
Posiadamy również Świadectwo Wiarygodności Technicznej, nobilitujące wyróżnienie, wydane przez Izbę Projektowania Budowlanego w Warszawie.
Dwóch właścicieli firmy to RZECZOZNAWCY BUDOWLANI oraz czynni projektanci z uprawnieniami bez ograniczeń.

Profesjonalizm naszych projektów ugruntował nam wysoką pozycję na rynku, potwierdzoną uzyskanymi nagrodami.
Zdobyliśmy SREBRNE GODŁO w konkursie NAJWYŻSZA JAKOŚĆ IQ 2010.
A w roku 2019 najwyższą nagrodę w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji - Pascal 2019, za innowacyjne rozwiązania techniczne instalacji w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Rok 2021 przyniósł nam po raz kolejny główną nagrodę - Pascal 2021, za kompleks „Posejdon” - największy zrealizowany w Polsce obiekt o niskim zużyciu energii w standardzie NZEB (Nearly-Zero Emission Building) i jeden z najnowocześnieszych budynków w Europie.

Pracujemy dla

Kontakt

KLIMaster
Bystrzyński Mróz i Wspólnicy Sp. j.

ul. Świętokrzyska 62
80-180 Gdańsk
NIP 583-21-20-243

tel. (58) 304-71-78
tel. (58) 304-71-79
e-mail: klimaster@klimaster.pl

Pełny
kontakt