wstecz

FASHION HOUSE

Moda na budowę centrów handlowych nie ominęła też Gdańska. Dość nietypowe pod nazwą Fashion House powstało na peryferiach przy trójmiejskiej obwodnicy. Zamiast kilkupoziomowego budynku typu galeryjnego, powstał parterowy z licznymi niedużymi sklepami typu outlet, oblegany szczególnie przez gdańszczan w weekendy .
Z jednej strony właściciele sklepów wyprzedażowych zwracali uwagę na możliwie niskie koszty najmu i eksploatacji, ale z drugiej zdecydowano się na zapewnienie w lokalach komfortowej klimatyzacji.
Zaprojektowano zatem znany już z innych realizacji system WSHP - lokalnych urządzeń klimatyzacyjnych, pracujących na powietrzu obiegowym, zasilanych w energię z tzw. pętli wodnej.
Woda w pętli w zależności od pory roku utrzymywana jest w stałej temperaturze wynoszącej dla lata ok. 32°C, a dla zimy ok. 18°C. Odprowadzanie ciepła zapewniają wieże chłodnicze ze zraszaniem wodą doprowadzoną ze stacji uzdatniania i zabezpieczeniem przeciwzamrożeniowym na okres zimowy. Łączna moc chłodnicza pomp ciepła w lokalach wynosi 1.400 kW, a globalny przepływ wody grzewczo-chłodniczej 64 l/s.
Przepływ wody technologicznej przez wymiennik ciepła w pompach systemu WSHP sterowany jest specjalnym zaworem w funkcji ciśnienia skraplania wewnętrznego obiegu chłodniczego, zapewniając efektywną pracę urządzenia. Każdy lokal posiada elektroniczny licznik ciepła / chłodu na przyłączu wody grzewczo-chłodniczej, pozwalając indywidualnie rozliczać najemców z kosztów eksploatacji systemu klimatyzacyjnego.

Kontakt

KLIMaster
Bystrzyński Mróz i Wspólnicy Sp. j.

ul. Świętokrzyska 62
80-180 Gdańsk
NIP 583-21-20-243

tel. (58) 304-71-78
tel. (58) 304-71-79
e-mail: klimaster@klimaster.pl

Pełny
kontakt